08-687-0609

בניית בניין מגורים חדש – כל מה צריך לדעת על תהליך

תמונת דוגמא של בניית בניין מגורים חדש

בניית בניין מגורים חדש בישראל בראי ההיסטוריה

ענף הבנייה בישראל עבר שינויים רבים מאז תחילת הבנייה בשנות ה – 50 ועד לתקופה הנוכחית, אך אם נבחן לאחור, נוכל לראות שבניית בניין מגורים חדש בהחלט מייצגת את רוחה של כל תקופה. כך למשל, בשנות ה-50, בהן פקדה את המשק תקופה כלכלית קשה, נבנו יותר בנייני מגורים צנועים. בשנות ה-60 חלה התפתחות תעשייתית, אז החלו ניצני בנייה של "בנייני רכבת" ארוכים. בשנות ה-70 וה-80 החברה הישראלית החלה לספוג מבחוץ השפעות תרבותיות משמעותיות, כאשר אחת התוצאות הבולטות שלהן היתה הבלטת האינדיבידואליזם, דבר שהתבטא בבנייה בשילוב של צבעים שונים בבניינים מעוצבים. מאז ועד היום, הרבה קבלנים שואפים להקים בנייני מגורים חדישים, מעוצבים, שיראו ייחודיים או לפחות מרשימים בנוף הסביבתי שלהם.

מהם השלבים של בניית בניין מגורים חדש?

אם נחזור לימינו, כדאי שנבין איך בכלל מגיעים לשלב בו יש בניים מגורים המאכלס בתוכו משפחות. השלב הראשוני הוא בדרך כלל יזם אשר רוכש את הקרקע עליה יבנה הבניין, לא לפני שהוא מוודא איזו בניה תוכנית הקרקע מאפשרת, כלומר כמה בניינים ניתן להקים עליה, כמה קומות וכו׳. על היזם, כמובן, להשיג את המשאבים הכספיים הדרושים כדי לרכוש את הקרקע, לרוב באמצעות הלוואה מבנק או מחברת השקעות, במידה ואינו יכול לממן את כל הרכישה מהונו הפרטי. כיאה לתחום היזמות ולעולם העסקים, תנאי הכרחי לקבלת הכספים הוא הצגת התכנית העסקית להקמת הבניין, הכוללת את מספר הדירות, עלויות, מקורות מימון שונים, סטנדרט הבנייה ועוד.

קבלת היתר בנייה – לבניין מגורים חדש

אחד השלבים המורכבים ביותר בתהליך של בניית בניין הוא קבלת היתר הבנייה. לאחר שמסיימים את תכנון הבניין מבחינה אדריכלית והנדסית, מגישים את התוכנית לוועדת התכנון והבנייה המקומית, אשר יתכן ותבקש מהיזם לבצע מספר שינויים בטרם תיתן לו את היתר הבניה על הקרקע.

שלב הבנייה – של בניין המגורים


בשלב זה,כמובן בונים את הבניין, ומתחילים בשלד החיצוני שלו. בדרך כלל יהיה זה קבלן שהיזם שוכר את שירותיו, אך ישנם גם מקרים בהם היזם הוא גם הקבלן בעצמו – שלמצב הזה יתרון משמעותי לכל הצדדים הנוגעים בדבר (יזם, קבלן, לקוח). בכל מקרה, משלב זה ועד לסוף הפרויקט, הקבלן יהיה אחראי לתפעול אתר הבנייה, לעמידה בלוחות הזמנים, לשכירת קבלני משנה שיבצעו עבודות מקצועיות שונות כמו חשמל ואינסטלציה, וכמובן שהקבלן אחראי גם על עמידה בתנאי בטיחות וסטנדרטים לפי תו התקן הישראלי.

שלב עבודות הגמר ועיצוב הפנים לבניין החדש


זהו למעשה תת-שלב של שלב הבניה. לאחר ששלד הבניין מוכן, מתחילים בעבודות הגמר שלו, כמו ריצוף, טיח, חיפויי קרמיקה, ביצוע דקורציה לפי התוכנית האדריכלית וביצוע עבודות תשתית שונות. בסיום שלב זה, הכל למעשה מוכן וממתין לקבלת הדיירים.

לסיכום – כאשר בוחרים לקנות דירה, כדאי לבחור ביזם אמין בעל שם ונסיון, עם סטנדרט בנייה גבוה ומדוקדק – כשהשאיפה היא לרכוש מייזם שהוא גם קבלן.

כאשר אתם קונים דירה מחברת 'בר ביצוע', הרווח שלכם הוא אמינות, שקט נפשי ועמידה בלוחות הזמנים.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – דירה חדשה מקבלן בניין במרכז – כל הפרטים

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: