08-687-0609

קבלן בניין במרכז לרכישת דירה חדשה – כל השיקולים, יתרונות והחסרונות

קבלן בניין במרכז

קבלן בניין במרכז – היתרונות ברכישת דירה 

לרכישת דירה חדשה מקבלן בניין במרכז יתרונות רבים. הראשון, ואולי הבולט ביותר הוא היכולת ליהנות מסטנדרט ומפיתוח תשתיות ברמה גבוהה במיוחד, גם של הדירה וגם של הפיתוח האזורי. יתרון משמעותי נוסף, הוא שבעת רכישת דירה חדשה מקבלן מקבלים למעשה אחריות על  התשתיות. הקבלן המבצע מספק אחריות לשנה בדרך כלל על אינסטלציה, חשמל, סדקים בקירות ועוד, מה שיעזור לכם להיכנס לדירה החדשה בראש שקט, שכן בדירות ישנות שכיח יותר להיתקל בבעיות תשתית, מטבע הדברים, וכשאלו מתעוררות – מדובר על הוצאה כספית לא קטנה. תופעה זו בולטת במיוחד בבעיות הקשורות לתשתיות הביוב, אך לא רק.
יתרון נוסף הוא מידת ההשפעה היחסית שיש לכם כרוכשים על עיצוב אזורים מסוימים בדירה. הדבר תלוי בעיקר בשלב בו נמצאת הדירה במועד הרכישה. כך למשל, ניתן להשפיע על הזזת נקודות חשמל, הזזת קירות – בתנאי שלא מדובר בקיר תמך או בטון – ועוד. בנוסף, הקבלן  עשוי להציע לכם מספר אפשרויות לריצוף ואבזור במסגרת הסטנדרט המסופק, או שתוכלו לשדרג אזורים שונים בתוספת תשלום, כגון מטבח, חדר השירותים, ועוד. כך תוכלו לבנות לעצמכם את בית החלומות שתמיד רציתם.

יש גם חסרון…

החיסרון המשמעותי ביותר ברכישת דירה חדשה מקבלן נעוץ בכך שפעמים רבות, על מנת למקסם על כדאיות הרכישה (ולהרוויח תנאי מימון ומחיר משתלם), כדאי לחתום על חוזה רכישה במצב בו הפרויקט נקרא "על הנייר". כלומר, ברוב המקרים הדירה שתרכשו תהיה לא יותר משרטוט, חפיר באדמה או בשלב השלד. המשמעות היא כמובן, משך הזמן שתצטרכו להמתין מרגע הרכישה ועד למועד קבלת המפתח והכניסה המיוחלת.

למה כדאי לקנות דירה בעזרת קבלן בניין במרכז?

אחת הסיבות העיקריות לכך שזוגות צעירים רבים רוכשים דירה מקבלני בניין במרכז היא הקרבה למקומות עבודה רבים במרכז. שיקול נוסף הוא הצורך להישאר בקרבת הסביבה המשפחתית, בין אם על מנת לתמוך בהורים מבוגרים ובין אם על מנת להעזר בהם בטיפול בילדים קטנים. כמו כן,  מגורים בקרבת אזורי בילוי, מסעדות, ברים ומרכזי קניות, נחשבים גורם חיובי המשפיע על רמת איכות חיים של אזורי מגורים.
עוד סיבה לרכישת דירה חדשה מקבלן בניין במרכז, היא העובדה שמדובר בהשקעה כלכלית בעל פוטנציאל להניב תשואה. רבות דובר על כך שדירה חדשה מקבלן, בשנים הראשונות שלאחר הבנייה, למעשה מעלה את ערכה, כך שתוכלו לצפות שמחיר הדירה שרכשתם יעלה, בהתאם למצב הביקוש באזור בו רכשתם וכך בעצם תוכלו למנף את ההון המושקע בה או למכור אותה ברווח יפה.

בחירה נבונה

מרגע שקיבלתם את ההחלטה לרכוש דירה חדשה במרכז, יש מספר פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם. בין היתר: בדקו מהו היקף הביקוש וההיצע באזור בו ברצונכם לרכוש. נסו גם לאמוד את ההשקעה המתוכננת על ידי הרשות המקומית בפיתוח האזורי. לאחר שתבדקו מספר פרויקטים, בצעו בדיקה מקיפה אודות המוניטין של הקבלן ממנו ברצונכם לרכוש. שאלו על פרויקטים נוספים בהם היה מעורב, התעניינו האם הוא למעשה רק היזם או גם הקבלן המבצע, בדקו חוות דעת של דיירים ורוכשים נוספים בפרויקט הזה ובפרויקטים אחרים. ככל שתעמיקו ותגלו יותר מעורבות, כך תוכלו להבטיח לעצמכם שביעות רצון גבוהה מהרכישה.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו –  רכישת דירה חדשה מקבלן – כל היתרונות 

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: