08-687-0609

הקמת מעבדה חדשה – כל מה שחשוב לדעת

הקמת מעבדה חדשה - חברת בר ביצוע

הכל על הקמת מעבדה חדשה –

מתכננים הקמת מעבדה חדשה ולא יודעים מאיפה להתחיל? לא משנה איזה סוג מעבדה אתם רוצים להקים,
חשוב לעשות את זה נכון – תכנון מוקדם, ובחירת אנשי מקצוע אמינים. 

הקמת מעבדה מצריכה לא מעט עבודה מקצועית הקשורה לציוד בו אתם מעוניינים להשתמש לטובת עבודת המחקר שלכם. בעוד שקבלני שלד אמונים על בניית השלד הכללי של המבנה, בכל הנוגע לתשתיות הדרושות לטובת הציוד המדעי שלכם, זהו תפקידו של קבלן הגמר. עבודה צמודה עם קבלן גמר מקצועי ומנוסה בתחום המעבדות תבטיח שתקבלו את התוצר הסופי הטוב ביותר עבור הצרכים שלכם ושל הצוות שלכם. במדריך זה, סיכמנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על קבלני גמר, בדגש על הקמץ מעבדה. 

הקמת מעבדה חדשה והקשר של קבלן גמר לפרויקט – 

כשאנו חושבים על קבלנים, הרבה פעמים אנו חושבים על עבודת בניין ראשונית הכוללת הנחת יסודות ובניית המבנה הכללי. דבר זה נכון כאשר בניין המשרדים נמצא בתהליכי בנייה, אך כשזה מגיע לשלב בו צריך להפוך את החלל המשרדי בתוך הבניין למשהו שמותאם אישית לצרכים של יושבי השטח, שצריכים להגיע אליו יום יום, לעבוד בו ולבלות בו את מירב זמנם – כאן נכנסים לתמונה קבלני הגמר ויש חשיבות עצומה לבחירה נכונה שלהם.

כשזה נוגע למעבדות, לכל מעבדה יש את הצרכים הספציפיים שלה, הקשורים לציוד ולמכונות המיוחדות בהם משתמשים אנשיה ולסוג הניסויים או העבודה המתבצעים בשטחה. דבר זה מצריך הנחת תשתיות ספציפית ויסודית וכן בניית חללי עבודה מותאמים. עבודות מסוג זה, הינן נחלתם של קבלני גמר מנוסים ומיומנים בתחום הספציפי של מעבדות.

לא רק הקמת מעבדה – כל העבודות שמבצעים קבלני גמר?

כפי שציינו למעלה, עבודתם של קבלני הגמר מתחילה לאחר שהוקם הבניין. בין שלל העבודות אותן מבצעים קבלני הגמר ניתן למנות את:

  • עבודות טיח וצביעה
  • התקנה וחיבור של תשתיות חשמל, אינטרנט ותקשורת, אינסטלציה ומיזוג אוויר
  • התקנת ריצוף ופאנלים
  • עבודות גבס ובניית קירות וחללים פנימיים
  • התקנת משקופים, חלונות ודלתות
  • הנחת תשתיות עבור ציוד ומכונות מיוחדות לעבודות המעבדה

קבלני גמר מנוסים בתחום הקמת המעבדות, כמו חברת בר ביצוע, יוכלו אף לסייע לכם החל מהשלבים הראשוניים ביותר של בחירת השטח המתאים ותכנון המעבדה – שכן יש להם ניסיון רב בשטח, והם יוכלו להכווין אתכם ואת היועצים והמעצבים השונים לגבי דברים שעלולים דווקא להקשות עליכם ביום יום במידה ויבנו בצורה מסויימת.

מדוע חשוב לקחת קבלן גמר מומחה לפני תחילת הקמת המעבדה? 

ניתן לראות כי הדגש העיקרי בעבודתם של קבלני הגמר בעת הקמת מעבדה מונח בהבנת הצרכים שלכם בכל הנוגע לתשתיות, לציוד ולמכונות בהם תצטרכו להשתמש. מעבר להנחת תשתיות החשמל, המים והתקשורת, יש צורך גם בהבנת המרחב עצמו ובמיקום העצמים השונים בתוך החלל, כך שהמעבדה עצמה תהיה בטוחה, נוחה ונעימה לעבודה.

שלבי הקמת מעבדה

סוג המעבדה

עוד לפני שאתם ניגשים אל ההקמה הפיזית של המעבדה, אתם צריכים לחשוב מהם הצרכים שלכם, לפי סוג המעבדה אותה אתם רוצים להקים. בתחומים רבים משתמשים במעבדות לצורך מחקרים, ניסויים מבוקרים ובדיקות, כאשר לכל תחום מטרה שונה וצרכים שונים. בין מגוון סוגי המעבדות אפשר למצוא מעבדות רפואיות, מעבדות ביולוגיות, מעבדות מזון, מעבדות לפיתוח תמונות, מעבדות תיקונים למחשבים וטלפונים סלולריים ועוד.

תכנון של המעבדה החדשה מראש

לאחר שסיכמתם על סוג המעבדה, למה אתם זקוקים, ומהו אופי הפעילות בה תעסקו, ניתן לחשוב על תכנון המעבדה ברמה המבנית. בשלב זה מחליטים על כמות התאורה והמיקומים לפי הצרכים שלכם בפועל, על נקודות חשמל, על כל אביזרי הבטיחות הדרושים כולל יציאות החירום, ופתחי האוורור. תכנון המעבדה נעשה על ידי אדריכלים, אשר ידעו ליישם את
המידע שתתנו להם ויוציאו לכם תוכניות אדריכליות להקמת המעבדה. תכנון נכון של המעבדה מראש יהפוך את
המעבדה לפונקציונלית יותר, וקולעת יותר לצרכי העבודה השוטפים שלכם.

בחירת חברה קבלנית – להקמת המעבדה

הקמת מעבדה מבוצעת על ידי חברה קבלנית, אשר מקבלת את התוכניות האדריכליות של המקום ומוציאה אותן לפועל.
ישנה חשיבות רבה לבחירת החברה שתבצע עבורכם את ההקמה, כיוון שזהו שלב ארוך בו אתם צריכים לסמוך על הקבלן שיבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, עם החומרים הטובים ביותר. תקופת ההקמה עלולה להיות מתישה ומלאה בבעיות, כך שטיב הקשר שלכם עם הקבלן יכול להשפיע על הדרך בה תצלחו את התקופה הזו.אנו בחברת בר ביצוע שומרים על יחס הדוק עם הלקוח, תוך שקיפות מלאה לגבי כל החלטה שהתקבלה ובעיה שנוצרה.

ציוד למעבדה

בשלב האחרון, לקראת סוף הקמת המעבדה, תוכלו לרכוש את כל הציוד והמכשור הנדרש לכם. כל מעבדה דורשת ציוד שונה, אך בכולן חשוב לתת את הדגש למוצרי בטיחות, וציוד הגנה אשר יהפכו את העבודה שלכם לבטוחה. ישנן חברות רבות המציעות למכירה ציוד מעבדה, אך גם בתחום זה חשוב לקנות מחברה אמינה שתספק לכם ציוד תקין באיכות גבוהה.

לסיכום

הקמת מעבדה הוא פרויקט שיש לבצע בו תכנון מראש, ובתחומים מסוימים גם לקבל רישיון להקמת מעבדה. לאחר התכנון ויצירת התוכניות האדריכליות, יש לבחור חברה קבלנית שתבנה את המקום, ותדאג לתשתיות חשמל, אינסטלציה תאורה ועוד. וודאו כי המעבדה שלכם עומדת בכל הדרישות, כדי שהגורמים המפקחים לא יעצרו את פעילות המעבדה שלכם מאחר ואינם עומדים בתקן. הקפידו לבחור באנשי מקצוע מנוסים ואמינים לכל אורך התהליך, משלב התוכניות ועד רכישת הציוד, על מנת שהקמת המעבדה תתבצע באופן הטוב ביותר, כך שכל הצרכים שלכם ימומשו וימולאו.

למידע נוסף, היכנסו אל העמוד –  עבודות גמר בבנייה .

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: