08-687-0609

לקנות דירה חדשה – היתרונות של דירות מקבלן

דירות מקבלן

החלטתם לקנות דירה? מזל טוב! ברכישת דירה חדשה יש שתי אפשרויות מרכזיות שישפיעו על התהליך כולו: רכישת דירות מקבלן או רכישת דירה מיד שניה. שתי האפשרויות שונות בתכלית ומתאימות לרוכשים מטיפוסים שונים. במאמר זה נסקור את היתרונות שברכישת דירות מקבלן.

היתרונות ברכישת דירות מקבלן

שליטה במאפייני הדירה

ראשית, תהליך רכישת דירות מקבלן נעשה בדרך כלל במצב בו הדירה עודנה בבניה או אף לפני תחילת בנייתה. פירוש הדבר שלרוכש יש משקל בקביעת מרכיבים קריטיים בדירה, כגון חלוקה פנימית, חומרי הריצוף, סניטריה, פריסת חשמל ועוד.

מבצעים לרגל מכירת דירה חדשה

מטבע הדברים, דירה חדשה נוטה להיות קשה יותר למימון עבור אנשים רבים בהשוואה לשכירות. עם זאת, כאשר מדובר במכירה בהיקף גדול של דירות, הקבלן עשוי ליצור תנאי רכישה אטרקטיביים כדי למשוך קונים פוטנציאליים ואז הרוכשים יוכלו להנות ממבצעים והנחות על דירות מסוימות בפרויקט. לכן כדאי לבחון את השטח ולאתר תנאים נוחים אשר יוזילו משמעותית את מחיר הרכישה.

מצב הדירה

בדירות חדשות מקבלן לרוב לא נתקל בפגמים במבנה, בלאי צנרת, קירות הסובלים מרטיבות ועוד. הקבלן מתחייב בפניכם לספק דירה ללא פגמים, העומדת בדרישות החוק. בנוסף, הבניה מתבצעת על פי סטנדרט עדכני ועל גבי תשתית חדשה. הבניה מתבצעת בפיקוח מהנדס ובאישור מכון התקנים, מה שמבטיח לכם דירה באיכות גבוהה, שתשמור על מצבה למשך שנים ארוכות.

אחריות הקבלן

אמנם אנחנו מדברים על דירה חדשה, אך אין יכולת להבטיח לחלוטין שהיא תהיה חפה מתקלות. בהיבט זה, היתרון ברכישת דירות מקבלן היא תקופת האחריות ותקופת בדק, בהתאם לחוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), כאשר הקבלן מחויב לתקן על חשבונו כל ליקוי בנייה שיתגלה בדירה במסגרת תקופת אלו. דבר זה מעניק שקט נפשי מסוים לרוכשים, אשר אם היו רוכשים דירה מיד שניה ומגלים בה ליקויים, היו צריכים להתמודד עם מוכר פרטי, כמוהם, ולבצע עימו משא ומתן לגבי האחריות על ביצוע ומימון התיקונים הדרושים. בנוסף לכל זה, אירוע קבלת הדירה מהקבלן יכול להיעשות בנוכחות איש מקצוע מטעם הרוכשים, שתפקידו לבדוק את איכות הבניה ולהצביע על ליקויים או תיקונים נדרשים.

מתקנים

בניית בנייני מגורים בישראל בוצעה עד לעשורים האחרונים במתכונת פשוטה למדי, כמענה לצורך לאכלס עולים חדשים במהירות ובמחיר דיור זול, לכן לא נבנו בבניינים אלה לובי, שטחי שירות ומתקני פנאי שונים. אולם בעשרים השנים האחרונות חל שינוי בנושא זה; בנייני דירות רבים נבנים עם לובי, חדר אשפה, מספר מעליות, וכן חללים ציבוריים לשירות הדיירים: מועדון, חדר כושר, ואפילו בריכה ובית כנסת.

תוספות חיצוניות

דירות מקבלן מגיעות במקרים רבים עם תוספות, הנפוצות שבהן הן מחסן וחניה אחת או שתיים. אלה הן תוספות משמעותיות, שהפכו כבר לחלק בלתי נפרד מצרכי משפחה הרוכשת דירה חדשה.

סביבת הדירה

מומלץ לבדוק האם הדירה נבנית באזורים בהם קיימים שירותים חיוניים שונים: גני ילדים ובתי ספר, מרפאות, בנקים, חנויות לממכר מזון ועוד. חשוב לזכור כי סביבה של פרויקטי בניה חדשים, שבעת הנוכחית לא כוללת את השירותים הללו, עתידה לצמוח במהירות יחסית ולהכיל אותם בתוכה בהמשך. נוסף על כך, טבעם של פרויקטים חדשים הוא למשוך אליהם אוכלוסיה צעירה וצומחת, שיוצרת סביבת חיים דינאמית, עשירה ותוססת.

קניית דירות מקבלן – מסקנות

רכישת דירות מקבלן עשויה להביא עמה יתרונות רבים עבור הרוכשים, ביניהם ראש שקט שנובע מדירה חדשה ומושקעת הבנית במסגרת פרויקט חדש עם סטנדרט בניה עדכני. בדקו היטב את האפשרויות העומדות בפניכם בטרם תרכשו דירה. בהצלחה!

לקריאה נוספת בנושא יזמות ובנייני מגורים לחצו כאן

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: