08-687-0609

קבלן גמר – מיהו ולמה אתם צריכים אותו?

הקמת משרד עם קבלן גמר - עבודות בנייה על מגש

קבלן גמר רלוונטי גם לבתים פרטיים ובנייני מגורים, גם למשרדים חדשים, מעבדות, מרפאות או כל חלל עבודה. 

כאשר אתם ניצבים בפני בנייה של אחד מאלה, קבלן גמר הוא האיש עליו תוכלו להאציל את כל עבודות הגימור הפנימי של המבנה; חלוקה פנימית לחדרים, הנחת תשתיות שונות ועוד.

הבחירה שלכם בקבלן גמר חשובה ביותר ומשפיעה מאוד על האופן בו ייראה החלל ברמת הגימור, ברמה האסתטית וגם בהיבט של שימושיות ופונקציונליות.

קבלני גמר נדרשים לבצע מגוון רחב של עבודות, לרבות טיפול בתשתיות כמו חשמל ומים, בניית מחיצות וקירות פנימיים, בניית תקרות, עבודות נגרות ועוד.

קבלן גמר טוב הוא גם אחד שיידע לקחת תוכנית אדריכלית או עיצובית, וממש להוציא אותה אל הפועל, כך שאתם תקבלו בסוף את החלל שלכם עם כל העיצובים והדקורציות שתכננתם.

החשיבות של קבלן גמר טוב מתבטאת גם בחומרי בנייה טובים, בעבודה מדוייקת ובסופו של דבר, באיכות הבנייה.

אנחנו תמיד דוגלים בכך, שלא רק ׳הקוביות הגדולות׳ הן החשובות בפרוייקט גמר, אלא דווקא הפינישים, שעליהם לא תמיד קבלנים או לקוחות חושבים,  הם אלו שיעשו את ההבדל בין עבודה מצוינת לעבודה טובה או אפילו פחות מזה, מה שהופך את קבלן הגמר להיות בעל תפקיד חשוב ביותר בתהליך ההקמה כולו.

אם תשאלו אותנו? בכל הקשור לעבודות הגמר, כפי שהפתגם אומר ״אלוהים נמצא בפרטים הקטנים״.

 

אז למה כדאי לשים לב כשבוחרים קבלן גמר?

כמה דברים שיש לשים אליהם:

  • תבקשו לראות עבודות והמלצות של לקוחות.
  •  בחרו קבלן ששמו מופיע בפנקס הקבלנים והקפידו לוודא שעבר את ההכשרה המתאימה לעבודה אותה הוא עומד לבצע עבורכם.
  • קראו טוב את ההסכם, וודאו שהוא גם מציין את לוחות הזמנים ואת אופן התשלומים, וכן מה קורה במקרה של חריגה.
  • חתמו על הסכם רק עם קבלן מוכר ומורשה, וודאו שהוא ועובדיו עברו קורס בטיחות בעבודה, שהינו קורס חובה.
  • שימו לב לשני נושאים חשובים נוספים: ביטוח ואחריות

קבלן מקצועי מבוטח בביטוח שמתאים לא רק לצוות העובדים שלו, אלא גם בביטוח פגיעה במבקרים שעשויים להיות נוכחים באתר הבנייה במהלך עבודתו (מה שנקרא ביטוח צד ג׳) והוא גם ייתן לכם אחריות על פי ההנחיות המוגדרות בענף הנדל"ן.

בדקו מהי תקופת האחריות אליה מתחייב הקבלן, מה היא כוללת, ושהיא אכן תואמת את ההנחיות אליהן קבלן הגמר כפוף.

בכל הקשור לאחריות, בבנית מגורים יש את חוק המכר ששומר על הרוכשים החוק מעניק שנת אחריות לדירה הנרכשת ולאחר מכן שנות בדק בהתאם לזמנים הקבועים בחוק לגבי כל מקצוע או עבודה.

בתחום המשרים, חוק המכר לא חל, לכן חשוב לוודא שהקבלן נותר אחריות מלאה לכל העבודות בהסכם למשך שנה.

בעניין אחריות בתחום המשרדים, קחו בחשבון שלא ניתן לקבל אחריות מלאה מעבר לשנה היות ויש מערכות שבאחריות הלקוח לבצע להן בדיקה שנתית, כגון – מערכות הספרינקלרים (אישור של סיסטם), גילוי אש (אישור מכון תקנים), אישור תקינות של מערכות החשמל וכו׳.

 

מאחר ועבודתו של קבלן הגמר היא אחת המשמעותיות ביותר בתהליך הבנייה כולו, שהרי הוא אחראי לנראות ולטיב הבנייה הפנימית של חלל העבודה, ולאותם ליטושים אחרונים לפני הכניסה למשרד, לקליניקה או למעבדה, אין מקום לפשרות בכל הקשור לזהותו של הקבלן שייבחר לביצוע העבודה.

המגמה היום בשוק קבלני הגמר היא כיוון של ״תכנון ביצוע״. בתצורה הזו, ישנו גורם אחד בשרשרת שמתכלל ומרכז עבור הלקוח את כל הנדרש, משלב תכנון החלל ועד לשלב מסירת המפתח. לעיתים זה יכול להיות האדריכל או המעצב שעושה זאת עבור הלקוח, לעיתים קבלן הגמר ולעיתים מפקח חיצוני שמתכלל את כולם יחד.

גם אצלנו, בבר ביצוע, אנחנו פעמים רבות מבצעים עבור הלקוחות שלנו את תכנון הביצוע, על מנת לוודא מראש שהכל מתוכנן בצורה הקפדנית והמדויקת ביותר.

לסיכום,

מה שאתם צריכים זה לשאוף לקבל עבודות גמר בבניה ברמה מאוד גבוהה. כזו שטיבה ואיכותה יהיו מורגשים גם שנים אחרי סיום העבודות וכניסתכם לחלל העבודה.

לעיתים בעלי משרדים, חברות, מרפאות ומעבדות, נוטים לחשוב שהבחירה החשובה ביותר שיעשו במהלך הפרוייקט שלהם היא הבחירה באדריכל או במעצב. אין ספק שזוהי בחירה חשובה, ושעל העיצוב לשקף את המהות שלכם, אך הבחירה בקבלן הגמר חשובה לא פחות, מסיבה אחת מרכזית: הוא ורק הוא, יהיה זה שיקח את התוכנית העיצובית ויוציא אותה אל הפועל. זה יכול לקרות באופן שדומה לתוכנית, וזה יכול להיות באופן מדויק ואיכותי.

לשם כך כדאי לעשות את כל הבדיקות המקדימות ולוודא שאתם בוחרים בקבלן גמר מקצועי ומנוסה, שיודע לטפל גם במבנים ותשתיות מורכבות, שיודע לנהל ולפקח על פרויקטים. חשוב לבחור בקבלן שירותי, מקצועי ואמין, כזה שאתם מתחברים אליו, מרגישים שאפשר לסמוך עליו ושנעים לכם לעבוד איתו.

למה זה חשוב?

כי אנחנו מאמינים שבסוף אנשים לפני הכל.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס לעמוד מידע מקצועי.

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: