08-687-0609

נדל"ן מסחרי – השפעות הקורונה וכיצד למנף את ההשקעה בהקמת משרדים?

תמונת דוגמא של עבודות נדל"ן מסחרי

בשנתיים האחרונות, בעקבות מגפת הקורונה העולם חווה טלטלה רצינית. לא היה מגזר שלא נפגע בשל השפעות הקורונה. במאמר זה נרחיב על השפעתה של הקורונה בנושא נדל"ן מסחרי, נבין מהן ההשפעות וכיצד לנצל את המצב להקמת משרד. כמו כן נעסוק בחלק מאוד חשוב בהשקעה שלכם, בחירת קבלן עבודות גמר.

מה קרה בשטח?
בתקופת הקורונה שוק הנדל"ן המסחרי אמנם ספג פגיעה, אך הצליח לשמור על יציבות יחסית. זאת בניגוד לשוק ההון שספג טלטלה קשה. הדבר החשוב ביותר שקרה הוא שנוצרו הזדמנויות חדשות למשקיעים, בעקבות העובדה שחלק מן העסקים נסגרו נותרו שטחי מסחר ריקים שאפשר להפוך אותם למשרדים, מדובר בהזדמנות מדהימה להקים את משרד החלומות שלכם במחיר מעולה. עצמאיים רבים ניצלו את ההזדמנות והקימו לעצמם משרד מדהים.

מדוע דווקא להקים משרד?

הקמת משרד יכולה לשמש לכם בתור עסק או בתור נכס להשכרה. מדי שנה ערך הנדל"ן המסחרי עולה, דבר זה נכון במיוחד בנוגע לאזורים המבוקשים. בניגוד להשקעה בנדל"ן למגורים, כאשר אתם בוחרים במשכירים את הנכס לעסק, אתם חותמים על עסקה של בין 7-2 שנים. מה שמאפשר הכנסה יציבה למשך שנים ארוכות. לא מדובר בדיירים שעוזבים מדי שנה.

תפקידו של קבלן עבודות גמר בהקמת נכס נדל"ן מסחרי?

בשעה טובה התחלתם להקים את המשרד. עכשיו הגעתם לחלק החשוב ביותר: עבודות גמר.
תפקידו של קבלן גמר הוא לבצע את עבודות גמר מבניית השלד ועד להשלמת הבנייה. בידיו נמצאת האחריות לכלל העבודות. זכרו ככל שתבחרו בקבלן איכותי וותיק יותר, תקבלו איכות ביצוע גבוהה יותר. אלו הם הגורמים הקובעים את רמת האיכות והתפעול. מדובר על מספר משימות מורכבות בתחומים שונים: כגון: אדריכלות, אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר וכדומה. קבלן גמר בוחר את קבלני המשנה ואת אנשי המקצוע המתאימים, לאחר מכן הוא עוסק בניהול השוטף, הוא יהיה אחראי גם על התשלומים השוטפים, וניהול אתר הבנייה עצמו. התפקיד החשוב ביותר של קבלן עבודות גמר הוא הסיוע בקבלת האישורים מול הרשויות המקומיות,. כל אי עמידה בתקן יכולה לגרור עיכוב משמעותי, ויכולה להוביל לכך שתקבלו קנסות כספיים במקרה של אי עמידה בתקנים.

איך בוחרים קבלן עבודות גמר – נדל"ן מסחרי?

ראשית בדקו את כל הפרטים על קבלן עבודות גמר, האם יש לו רישיון? כמה זמן הוא כבר עובד בתחום? כאשר מדובר על משרדים, חשוב במיוחד לראות עבודות קודמות. היות שצריך לבצע התאמות מיוחדות בהתאם לאופי החברה. חשוב מאוד שיהיה לכם נוח לתקשר עם הקבלן, אתם הולכים להיות בקשר שוטף במשך תקופה ארוכה.
אל תתביישו לשאול אותו אם הוא יהיה באתר הבנייה בכל יום. בסופו של דבר עתיד העסק שלכם יהיה תלוי בו. ברגע שמצאתם את הקבלן המתאים, עליכם לחתום על חוזה עבודה מסודר שמגדיר את לוחות הזמנים. עמידה בזמנים מהווה את אחד מן הגורמים המשמעותיים. כאשר מדובר על משרד, החשיבות היא קריטית, בכל יום שעסק שלכם לא עובד, אתם מפסידים כסף. בסופו של דבר, כדאי לבחור בקבלן עבודות גמר שאתם סומכים עליו בצורה מלאה, עם ניסיון וותק בתחום.

לסיכום

לסיכום אפשר לראות שהעולם של נדל"ן מסחרי מגלה סימני התאוששות, עם החזרה לשגרה, ואט אט "חוזר למסלול". כאשר אתם צריכים לבחור קבלן עבודות גמר לעסק שלכם, עליכם לבחור חברה אמינה, הנמצאת בשוק כבר עשרות שנים. אצלנו בבר ביצוע, הדגש הוא על שקיפות וצרכי הלקוח, ועל שירות מקצועי ואמין החל מהרגע הראשון. אנו עובדים עם מיטב אנשי המקצוע בארץ ולרשותנו תיק עבודות ורשימה לא מבוטלת של לקוחות מרוצים. כל התהליך מתנהל בשקיפות מלאה, במטרה להביא לשביעות רצון מלאה. אנו מאמינים בחוויית שירות איכותית לכל לקוחותינו, בין שמדובר בחברה קטנה או גדולה. זקוקים למידע נוסף? השתכנעתם ורוצים לתאם פגישת היכרות? השאירו פרטים ונשמח לייעץ.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – תכנון משרדים – איך עושים את זה?

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: