08-687-0609

עבודות גמר בבנייה – מאמר שאלות ותשובות

עבודות גמר

עבודות גמר בבנייה הינו מושג כולל לסך כל העבודות הנדרשות לשם גימור והכנת המבנה לשימוש הייעודי לו. למעשה, מדובר על תכנון וניהול פרויקט בתחום הבינוי, ששם דגש על השלבים הסופיים של הבנייה (לאחר כל עבודות השלד) והכשרת המבנה למטרה שיועדה לו. בין סך העבודות הנכללות תחת תחום זה ניתן למנות: חלוקת החלל הפנימי, תכנון והקמת מחיצות / קירות, פריסת אינסטלציה וחשמל, תיחום חללים ייעודיים (למשל, למעבדות) ועוד. הדגש העיקרי הוא על התאמה מדויקת ומיטבית של העבודה, כך שתשרת את מטרה לשמה הוקם המבנה.

שאלות ותשובות על עבודות גמר בבנייה:

מה עושה קבלן גמר ולמה חשוב לערב אותו בפרויקט הבינוי?

קבלן הגמר מהווה את הגורם המקצועי המנהל את שלבי הגמר של הפרויקט. הוא מעורב הן בשלב התכנון והן בשלב הפיקוח על העבודה בפועל. במסגרת תפקידו, הוא "מנצח" על בעלי המקצוע השונים, מתאם את סדר העבודות ומפקח על הביצוע, לרבות עמידה בזמנים ובתקציבים שנקבעו מראש. מדובר בבעל תפקיד מרכזי ואינטגרלי ועל כן חשוב לתת את הדעת בבחירת קבלן / חברה קבלנית עם ניסיון וותק בתחום.

האם הקבלן המבצע יכול להיות גם קבלן עבודות הגמר?

קבלן עבודות גמר צריך להיות עם ניסיון עשיר בפיקוח וביצוע עבודות הגמר לתחום הנדרש. כך למשל, אם אתם נדרשים למבנה משרדים המותאם להייטק, או שמא אתם רופאי שיניים ומקימים קליניקה פרטית, כדאי לבדוק שקבלן עבודות הגמר שבחרתם מכיר את הדרישות והצרכים הספציפיים. מאחר ולא מדובר בקבלן שיפוצים, אלא בגורם שצריך לקחת חלק פעיל בשלבי התכנון והניהול של הפרויקט שלכם. עפ"י רבו, כאשר מדובר בהקמת מבנה מסחרי, הרי שהקבלן המבצע יתמחה בתחום השלד. לפיכך, עם תום העבודות על השלד תדרשו להכניס קבלן עבודות גמר שימשיך את התהליך ויביאו לגמר ביצוע לשביעות רצונכם.

מה עדיף: קבלן פרטי או חברה לביצוע עבודות גמר בבנייה?

התשובה אינה חד משמעית. הרי בסוף של דבר חברה לעבודות גמר מעסיקה קבלנים, שעובדים מטעמה. היתרון המשמעותי ביותר שיש לחברה להעניק ללקוח טמון ביכולתה לספק משענת יציבה לפרויקט שלכם. חברה לביצוע עבודות גמר מספקת מערך שלם של קבלנים ואנשי מקצוע מצוינים, עם ותק וניסיון של שנים על מגוון של פרויקטים. ניתן לבדוק בקלות יחסית כי החברה המבצעת שבחרתם רשומה ב"רשם החברות", לבדוק חוות דעת ולהעריך את המוניטין שלה.

מה לבדוק לפני שסוגרים חוזה?

כאמור, בטרם תחתמו על הסכם עבודה עם הקבלן / החברה שבחרתם, וודאו כי מדובר בגורם מקצועי המתמחה בעבודות גמר לצרכים הספציפיים שלכם. כמו כן, מומלץ לוודא כי מדובר בקבלן רשום המחזיק ברישיון עבודה תקף, המתאים לתחום העבודה (במקרה של חברה, ניתן לבדוק גם שהחברה רשומה ב"רשם החברות"). בנוסף, בררו אם קיימת פוליסת ביטוח, התקפה עבור כל גורם מקצועי שעתיד לקחת חלק בעבודות.

כמה זמן צפויות להמשך עבודות הגמר בבנייה, והאם יש אחריות?

משך העבודה על כל פרויקט משתנה מאוד ותלוי היקף הפרויקט וצרכי הלקוח. בהנחה שבחרתם בגורם מקצועי ואמין, הערכת משך העבודות ייעשה בתיאום ותקשורת ישירה עם הלקוח. מובן שיש לקחת בחשבון, במסגרת תכנון לוחות הזמנים, את האפשרות לשינויים ותיקונים לפני מסירה.

מתן אחריות הינה תלויה בדרישות הפרויקט ובד"כ ניתנת על דברים סטנדרטיים (כגון: אינסטלציה). יש לקחת בחשבון שעל חלק מהאלמנטים ניתנת אחריות באופן ישיר ע"י קבלני המשנה. כך למשל: אחריות על חלונות, דלתות פנים, חיפוי קירות וכו'.

האם חברת "בר ביצוע" מבצעת עבודות גמר רק עבור חברות גדולות עם בנייני משרדים?

ממש לא. חברת "בר ביצוע" פועלת מתוך שליחות ורצון להעניק ערך מוסף לכל פרויקט, גדול או קטן. אנו מבצעים עבודות גמר עבור משרדי הייטק, קליניקות פרטיות, מעבדות, מרפאות שיניים ועוד. לרשותנו תיק עבודות מרשים, שיעיד על עבודות מקצועיות באיכות גבוהה ונטולת פשרות, שנים של ניסיון, מוניטין ולקוחות מרוצים שישמחו להמליץ. בכל פרויקט ישנו דגש על דיוק, יחס אישי, שקיפות והתאמה לצרכיי הלקוח. אנו רואים עצמנו שותפים להגשמת חזונכם בהקמת המעבדה, הקליניקה או המשרד שלכם! מאחר ואנו סבורים שחלק משמעותי מהתהליך תלוי בהבנת הצורך, אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ונשמח לייעץ.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – קבלן גמר – מיהו ולמה אתם צריכים אותו?

בהצלחה!  

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: