08-687-0609

קבלן ביצוע – כל המידע הנחוץ לבחירת הקבלן שלך

בר ביצוע יזמות ונדל״ן - למה אתם חייבים קבלן ביצוע מקצועי?

קודם נעשה סדר: קבלן ביצוע הוא שם כולל, המכיל בתוכו סוגי קבלנים שונים, כמו קבלני שלד וקבלני גמר.
ישנם קבלני ביצוע המתמחים בתחום אחד, ויש המתמחים במספר תחומים.

בחירת קבלן ביצוע

משרד הכלכלה הוא המפקח על קבלני הביצוע, ואחראי להנפיק להם רישיון קבלן, בהתאם לסיווגו של הקבלן. כדי לבחור קבלן מקצועי, כמו "בר ביצוע", כדאי לבדוק שהוא רשום בפנקס הקבלנים, המפרט את הסיווג שלו ואת התחומים בהם מותר לו לעבוד, זאת כדי להבטיח שהוא פועל בהתאם לתקנות הקיימות בענף הבנייה בארץ.

בבחירת קבלן ביצוע, כדאי לבקש לראות תיק עבודות, ולהתרשם פיזית לפחות משני אתרים שונים בהם נעשתה עבודה הדומה לזו הנחוצה לכם. כך תוכלו לוודא שקבלן הביצוע הינו איכותי, מקצועי, בעל ניסיון, אמין, ומסוגל לעמוד בתקציב
ובזמנים שנקבעו.

תחומי האחריות של קבלן ביצוע

קבלני ביצוע, משמשים בחלק מהמקרים,כקבלני פיקוח, האחראים על עבודתם של קבלנים נוספים, כגון: קבלני תשתיות, פיתוח וכו'. ישנם מקרים בהם הלקוח מזמין את העבודות השונות על פי תחומי ההתמחות של קבלן הביצוע, והוא עצמו הופך להיות הקבלן האחראי. במקרה זה, מנקודת מבטו של המחוקק, המזמין הוא הקבלן האחראי לכל דבר ועניין, וחלה עליו אותה אחריות כמו של כל קבלן.

קבלן הביצוע אחראי על כל התחומים הנובעים מתהליך הבנייה או השיפוץ. לדוגמה: בנייה בטיחותית העומדת בכל התקנות הנדרשות, ושימוש בחומרי גלם איכותיים. קבלן ביצוע, מבצע את עבודתו לפי תוכנית בנייה, המאושרת על ידי מהנדס.

מערכת היחסים עם קבלן ביצוע

במקרה של בניית משרד או חלל עבודה חדש, ויותר מכך, במקרה של שיפוץ הקיים – התרחיש היומי, הוא של אנשים זרים העובדים אצלכם ״בבית״. אנשי מקצוע באים ויוצאים, שוברים והורסים, ויוצרים מהומה רבה, לכלוך, והרבה רעש. לפיכך, כשאתם בוחרים קבלן ביצוע, חשוב לבדוק האם אתם מרגישים איתו בנוח.

במקרים מסוימים, קבלן הביצוע אחראי על חלק גדול מעבודות הגמר הקיימות במבנה, ותצטרכו להיות איתו בקשר תוך כדי ביצוע העבודות. בנוסף, בחירת חומרי החיפוי, סוגי הדלתות והחלונות, הריצוף ועוד, ייבחרו ביחד אתו.

חוזה העבודה 

לאחר בחירת קבלן הביצוע, מומלץ לערוך מולו חוזה עבודה. בפגישה ביניכם ובין הקבלן, רצוי לסכם את כל הנושאים, ולעגן אותם באמצעות חוזה. החוזה הינו חוזה משפטי לכל דבר ועניין, ומחייב את הצדדים החתומים עליו, בהתאם לסעיפים השונים. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום דיני החוזים, בכדי להגן על כל זכויותיכם המשפטיות.

לסיכום

בחירת קבלני ביצוע משפיעה באופן ישיר על איכות המבנה, במקרה של בניית מבנה חדש או במקרה של שיפוץ מבנה קיים. כדאי לשים לב לפן המקצועי של קבלן הביצוע, לניסיון שיש לו, לאמינותו ולבדוק גם את מערכת היחסים הנוצרת עימו – חשוב גם לברר שקבלן הביצוע שבחרתם, רשום בהתאחדות הקבלנים.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – עבודות גמר – כל מה שצריך לדעת.

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: