08-687-0609

קונים דירה מקבלן? הכל על קבלן יזם או קבלן מבצע

קבלן יזם או קבלן מבצע?

הכל על קבלן יזם ועל קבלן מבצע

שוק הנדל"ן היה מאז ומעולם אחד מתחומי ההשקעה הרווחיים והבטוחים ביותר בשוק. בין אם אתם קונים דירה בשביל מגורים או בשביל אפיק השקעה נוסף, רכישת דירה מקבלן היא ככל הנראה אחת מהאפשרויות הבולטות שחשבתם עליהן. כיום, רכישת דירה מקבלן מהווה את אחת האופציות הפופולריות והבטוחות ביותר עבור רכישת דירה חדשה, ובשביל לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, סיכמנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על התהליך ועל סוגי הקבלנים – קבלן יזם וגם על קבלן מבצע. 

קבלן יזם או קבלן מבצע? היתרונות ברכישת דירה מקבלן

הסיבות העיקריות שבגינן הפכו רכישות דירה מקבלנים לכה פופולריות בשוק הנדל"ן הישראלי, מתמקדות במיוחד בשקט הנפשי שהליך זה מקנה לרוכשים. למעשה, כשאתם קונים דירה מקבלן אתם יכולים להיות בטוחים שהדירה שתקבלו תהיה בסטנדרט גבוה ביותר, עם תשתיות חדשות וחזקות שלא ישאירו לכם מקום לדאגה.

כמו כן, יש את עניין האחריות הישירה של הקבלן על הדירה שלכם. במידה ויתגלו ליקויים בדירה, על הקבלן לתקן אותם עבורכם בחינם במסגרת תקופת האחריות. עם זאת, יש לציין שיתרונות אלה מגיעים עם תג מחיר גבוה יותר ממה שתשלמו עבור דירת יד שניה.

קבלן יזם וקבלן מבצע: מי הם ומה ההבדל בניהם?

קודם כל, נרצה להסביר מה הם ההבדלים בין סוגי הקבלנים השונים המעורבים בהקמת הפרויקט בו אתם מעוניינים לקנות דירה. קבלן יזם, הוא גם יוזם את העיסקה – הוא יכול לרכוש את השטח, לבצע עסקת קומבינציה, או כל דרך אחרת, והוא גם בונה את הבניין.
לעומתו, יזם יוזם את המהלך ומתנהל מול הקונים, אך הוא לא בונה בעצמו אלא מביא קבלן מפתח שבונו עבורו את הבניין.

למרות שתפקידם במקרה הזה הוא יותר באפיק הניהולי – יזמי, לפני שאתם רוכשים את הדירה מומלץ לעשות בדיקת רקע מעמיקה על הקבלן היזם שלכם ולראות שהוא אכן אדם שיוכל לספק עבורכם את הסחורה לה התחייב ובזמן בו התחייב לספק אותה.

קבלן מפתח זהו כינויו של הקבלן המבצע בפועל את בניית בניין המגורים. אם אתם לא בעלי הפרויקט עצמו, סביר להניח שהממשק שלכם עם קבלן המפתח יהיה מועט יותר, אם בכלל, מאשר זה שיהיה לכם עם הקבלן היזם.

מה צריך לדעת לפני שקונים דירה מקבלן?

מעבר לבדיקה של הקבלנים עצמם, מומלץ לבדוק גם את הדברים הבאים:

  • מה הוא הפרויקט עצמו: זה אולי מובן מאליו, אך חשוב מאוד לוודא שאתם יודעים במאה אחוז מה הוא אופי הפרויקט בו אתם מעוניינים לרכוש דירה. האם מדובר בבניין עם הרבה או מעט דירות? מה היא אוכלוסיית היעד של הפרויקט? האם ניתן יהיה לבצע שינויים?
  • הסביבה: בררו קצת על האזור בו אתם מעוניינים לרכוש את הדירה. איזו אוכלוסייה גרה שם? אילו מוסדות חינוך ופנאי יש בסביבה? איך התשתיות?
  • היתרי בניה: וודאו מראש שלקבלנים היזמים יש את כל היתרי הבנייה הדרושים לטובת הליך הבניה בכדי למנוע תקלות עתידיות.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – קבלן עבודות גמר: מיהו ולמה אתם צריכים אותו?

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: