08-687-0609

קבלן עבודות גמר – המאמר השלם

קבלן עבודות גמר בבניה - בר ביצוע

מיהו קבלן עבודות גמר ואיך הוא מסייע לנו בבניית המשרד החדש, המרפאה, המעבדה או כל חלל עבודה?

בעלי עסקים המתכוננים לשדרג את מקום מושבם ולעבור למקום חדש, צריכים לקחת בחשבון שעליהם להיעזר בקבלן עבודות גמר מורשה, מקצועי ובעל ניסיון.

כמו שחשבתם והתלבטתם רבות לגבי האדריכל או מעצב הפנים, חשוב שתתנו את הדעת באופן מעמיק על בחירת קבלן עבודות הגמר שיבנה לכם את כל החלק הפנימי של חלל העבודה,
כל מה שנמצא בתוך 4 הקירות של בניין המשרדים בו אתם עתידים להשתכן.

קבלן עבודות הגמר אחראי על שלל העבודות המתבצעות לאחר סיום בנייתו של השלד, ומשם עד מסירת המפתחות לדיירים. העבודות כוללות דברים רבים, וביניהם: עבודות גבס, טיח וצבע, ריצוף, עבודות חשמל, אינסטלציה, הנחת תשתיות נוספות כמו תקשורת טלפונית, תקשורת מחשבים ולמעשה- הוצאה לפועל של כל מה שתוכנן בתוכנית האדריכלית, עד לשלב של הכנסת רהיטים ופרטי נוי לחלל העבודה.

לאורך השנים, בעלי עסקים מקימים את מפעל חייהם, עובדים קשה ומדמיינים לנגד עיניהם את המשרד החדש שלהם, המעבדה או המרפאה. רובם ככולם מדמיינים מקום עדכני ומתקדם,
אך גם נוח לשהיה ׳ומחיה׳ של שעות רבות במהלך היום.

קווים לדמותו של קבלן עבודות הגמר

ראשית, זהו בעל תפקיד הנושא על כתפיו אחריות רבה מאוד, שכן בידיו נמצאים היכולת והכוח להביא אתכם לתוצאה הסופית הרצויה שעליה חלמתם, בתוך חלל העבודה החדש שלכם. עם זאת, מאוד חשוב לברר אם הקבלן המבצע רשום ומוכר אצל רשם הקבלנים, אל תקלו ראש בעניין זה. כך תדעו שהוא עבר את ההכשרות וההסמכות הדרושות.

גם אם הוא בעל כל ההסמכות והאישורים הדרושים מהרשויות לביצוע עבודות הגמר, אנחנו עדיין ממליצים לבקש המלצות, לדבר עם לקוחות קודמים שלו, ללכת פיזית ולראות משרדים או מרפאות שהוא כבר עשה כדי להתרשם באופן אישי ובלתי אמצעי ברמת העבודה שלו. במסגרת ביקור כזה קיים יתרון נוסף, והוא שתוכלו להתרשם באופן קרוב מהאופן שבו שוכני המקום רואים את טיב העבודות שנעשו וכיצד הם מעריכים
את קבלן עבודות הגמר שביצע אותן, שכן תמיד מומלץ לקחת קבלן עם תודעת שירות ואמינות גבוהים מאוד.

זכרו שעבודה ברמה גבוהה ואיכותית, וכמובן כזו שעומדת בתקציב ובלוחות הזמנים שנקבעו מראש, הם לא רק אלה שייקבעו את המראה הסופי של המשרד החדש שלכם, אלא גם יקבעו האם תצאו מהתהליך מרוצים ושמחים, והאם תוכלו ליהנות מאיכות וטיב מקום העבודה שלכם לאורך שנים רבות לאחר מכן.

חשוב לשים לב לשני נושאים חשובים נוספים – ביטוח ואחריות.

לקבלן עבודות גמר מקצועי חייב להיות ביטוח המכסה לא רק את עצמו ואת צוות הקבלנים שהוא מעסיק תחתיו, אלא גם ביטוח פגיעה במקרים שמבקרים היו נוכחים באתר הבנייה במהלך העבודה ונפצעו חלילה. כמובן שעל מנת למנוע מקרים שכאלה, הקבלן חייב על פי חוק לעבור גם קורס בטיחות בעבודה.

קבלן עבודות גמר מקצועי, שבטוח בטיב עבודתו, צריך גם לתת לכם אחריות על העבודות לתקופת זמן מסוימת לאחר שנסתיימו. וודאו שזה מעוגן בחוזה מולו ושהאחריות כוללת את כל מה שהיה בסמכותו לבנות.

לסיום,
כמו עם כל בעל מקצוע, אנחנו ממליצים גם לשים לב לכימיה הנוצרת בניכם לבין קבלן עבודות הגמר. שימו לב האם הוא  מראה יושרה ואמינות מההתחלה, אפילו בדברים הקטנים ביותר כמו לחזור אליכם בזמן שציין. לא פחות חשוב מזה, שימו לב שאתם בוחרים בקבלן שמומחה לתחום העיסוק שלכם. כלומר, אם אתם בונים מעבדה, אתם רוצים לעבוד עם קבלן עבודות גמר שמעבדות היא המומחיות שלו ויש לו ניסיון עשיר מאחוריו, עם לקוחות מרוצים שניתן ליצור איתם קשר.

לצפייה בפרוייקטים בהם לקחנו חלק כקבלן עבודות גמר בבנייה לחצו כאן 

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: