08-687-0609

11 טיפים חשובים לבחירת קבלן שיפוצים

11 טיפים לבחירת קבלן שיפוצים

עבר זמן רב עד שהתבשלתם עם ההחלטה של כניסה להרפתקת שיפוץ הבית, הדירה או השטח המשרדי שלכם.
עכשיו מומלץ לבחור קבלן לעבודת שיפוצים שייבצע את העבודות ויקפיד להפריע כמה שפחות להתנהלות היום יומית של דיירי הבית,
שהרי עבודות בנייה – זה לא סוד – כרוכות ברעש, חוסר נוחות ומלחמה בלתי פוסקת באבק הנערם.

אז אמנם אנחנו בבר ביצוע עוסקים בהקמה של משרדים חדשים כקבלן עבודות גמר, ובבניית דירות חדשות כקבלן בניין, אך שיפוצים זה משהו שמעסיק לא מעט אנשים וכאן נסביר קצת גם על זה.

הדבר החשוב מבחינתכם הוא לקבל מספר הצעות מחיר לצורך השוואה ושהבחירה שלכם תהיה בקבלן שיפוצים העובד בחסות החוק, פועל תחת רישיון עסק ומעסיק עובדים חוקיים בעלי אישור עבודה.

אז מה הדברים שחשוב לדעת כאשר בוחרים קבלן שיפוצים?

 1. על מנת למנוע ככל הניתן הפתעות בהמשך ועוגמת נפש, הקפידו לבדוק לעומק את הצעות המחיר שאתם מקבלים ולהבין בדיוק מה כל אחת כוללת, מהם זמני העבודה והמחירים להם הקבלן מתחייב, מה קורה אם לא עומד בהם, האם הוא נותן לכם תקופת אחריות וכו׳. בנוסף, יש להקפיד על בדיקת תכולת עבודה והצעת מחיר זהה בין הקבלנים השונים, על מנת ליצור מצב בו משווים בין תפוחים לתפוחים, כלומר- שההפרשים בהצעות המחיר לא נובעים משוני בתכולת העבודה המתומחרת.
 2. הקפידו לקבל המלצה מלקוחות קודמים. אם יש לכם אפילו אפשרות להגיע פיזית למספר בתים או דירות בהן אותו קבלן ביצע עבודות שיפוץ – עדיף. כך תתרשמו במו עיניכם מרמת העבודה, מהגימור, ומחומרי הגלם.
 3. שימו לב לרמת הגימור. אל תתפתו לקחת את הקבלן שנתן את הצעת המחיר הזולה ביותר, אם בסופו של דבר העבודה תראה לא טוב, עם סטיות במידות, בצבעים וחוסר אחידות למשל.
 4. בחרו איש מקצוע שעומד אחריי דבריו, שמילה היא מילה, שאם מבטיח להתקשר הוא אכן עושה זאת. את זה ניתן להבין כבר מהאינטראקציות הראשונות איתו וכמובן מחוות דעת של לקוחות קודמים.
 5. חשוב מאוד לשים לב שהקבלן יהיה רשום תחת איגוד הקבלנים ושקבלני המשנה שלו יהיו מוסמכים, דוגמת קבלן חשמל מוסמך עם תעודות.
 6. עמידה בזמנים זה משהו מאוד חשוב כבר בהתחלה, בשלב איסוף הצעות המחיר. אם קבעתם פגישה, שימו לב אם הוא מגיע בזמן. איחורים יכולים להתקבל במידה והקבלן מיידע אתכם מראש ואם הם לא תכופים מידי.
 7. קבלן אכפתי ורציני, יעניק לכם ייעוץ מלא חינם, ללא עלות וללא התחייבות. הוא יגיע קשוב ויכתוב את כל הצרכים שלכם, ישאל מה גובה התקציב על מנת לעשות התאמות ולהישאר במסגרת עד כמה שניתן ואף יתריע בפניכם במידה והניסיון שלו מלמד על כך שהתקציב שלכם לא הולם את רצונות השיפוץ שלכם. אם ישנה שאלה שמתעוררת תוך כדי פגישה וגם אחריה, כדאי לא להסס ולברר כל פרט המצריך התייחסות. זה בסדר שאין לכם היכרות מוקדמת עם התחום ואתם הוכלים להוציא סכום נכבד של כסף, כך שכדאי שתהיה לכם הבנה מלאה של התהליך. קבלן שאין לו מה להסתיר לא יפחד לענות על השאלות שלכם.
 8. זה יהיה יתרון אם הקבלן שבחרתם יתגורר פחות או יותר בסביבה שלכם, כך שאם תזדקקו לו באופן דחוף הוא יהיה שם בשבילכם.
 9. קבלני שיפוצים עובדים בשיתוף פעולה עם חנויות ורשתות רבות, הם מסייעים ללקוחות שלהם בקניית כלים סניטריים או ציוד נלווה כזה או אחר באיכות ובמחירים טובים. אבל שימו לב שהם לא ׳מושכים׳ או אפילו מנסים ׳להכריח׳ אתכם לרכוש בחנויות מסוימות, שאולי הן פחות מתאימות לכם או פחות איכותיות, רק בגלל שהם מקבלים מהחנות עמלות על כל לקוח שהם מביאים.
 10. מבחינת הסכם העבודה עצמו, תגדירו בו מראש גם את הנושאים הבאים:
 • מה כולל התשלום? באילו מועדים משלמים ומה תנאי התשלום?
 • ללקוח עדיף שהתשלום יבוצע לפני אבני דרך והתקדמות הבניה, ללא תשלומים גדולים מראש.
 • בכמה עובדים מדובר?
 • מה יהיו שעות העבודה?
 • מועד סיום הפרויקט

11. לאחר שכל סעיפי ההסכם מקובלים עליכם ועל הקבלן, כדאי להימנע מסטיות עד כמה שניתן. לא מומלץ לשנות עיצובים תוך כדי, כיוון שזה עלול לגרור איחור בעבודות ואולי תוספות תשלום. מומלץ אפילו להתייעץ עם הקבלן בנוגע לשינויים ותוספות או בנוגע להחלטות הקשורות בעיצוב ובשיפוץ. לקבלני השיפוצים ניסיון ולכן תוכלו להתייעץ איתם על קבלת רעיונות שמתאימים לביצוע ויישום או ביצוע עבודות אחרות, תוכלו להתייעץ איתם בנושא העיצובי גם אם שיניתם את דעתכם תוך כדי תנועה, למרות שמומלץ מאוד להיסגר על זה לפני תחילת השיפוץ.

לסיום,

כל עבודה מכל סוג שהוא, חשוב שתתבצע תוך כדי שיתוף פעולה והחלפת מידע שוטף בין הצדדים. אין ספק שכך התהליך יהיה קל יותר וכמובן מהיר יותר.

האינטרס של הקבלן צריך להיות קודם כל שביעות רצונכם המלאה, כיוון שאתם תהיו הממליצים הבאים שלו, ולכן כדאי שיעשה כל שביכולתו כדי לסיים את העבודות בזמן, במסגרת התקציב והאיכות שנקבעו מראש וללא הפתעות בדרך ועיכובים מיותרים.

 

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: