08-687-0609

קבלני בניין רשומים – כל היתרונות והטיפים החשובים

בר ביצוע הנדסה ובניין - מה החשיבות בבחירת קבלני בניין רשומים

לפני שנסביר על היתרונות הרבים הקיימים אצל קבלני בניין רשומים חשוב שנסביר מהו קבלן בניין רשום,

קבלן בניין רשום הינו קבלן מקצועי בעל ניסיון של לפחות 5 שנים, בוגר בית ספר להנדסאים, אשר עבר הכשרה מתאימה ומבחן סופי אשר
הסמיך אותו לקראת רישום בפנקס הקבלנים. באתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון תוכלו לבדוק אם הקבלן אכן רשום בפנקס הקבלנים.

כיום קרוב ל90% מקבלני השיפוצים רשומים ברשם הקבלנים ועדיין, לצערנו, מדובר בסוג של שוק פרוץ.

העדר תעודת קבלן רשום אינה מצביעה בהכרח על חוסר מקצועיות של קבלן השיפוצים, אלא, על כך שקבלן השיפוצים לא קיבל את ההסמכה הרשמית. ישנם בשוק קבלני שיפוצים מעולים שאינם רשומים, אך חשוב לוודא שכשאר אתם בוחרים קבלן שיפוץ הוא אכן יהיה רשום בפנקס הקבלנים, בעיקר בגלל הסיבה שקבלנים אלו עוסקים במקצועות בטיחותיים, דוגמת חשמל.

משרד הבינוי והשיכון מצדו, דורש למסד את ענף הבניה כך שקבלנים יעברו בחינות והסמכות רשמיות שבסופן ירשמו כבעלי מקצוע בפנקס הקבלנים.

כך או כך, ענף הבנייה וענף השיפוצים אמור להחזיק בכוח אדם מיומן, להשתמש בחומרים תקניים ולעבוד לפי תקנים והנחיות של גופים שונים הממונים על ענף הבניה בארץ.

אילו שירותים מספקים קבלני בניין רשומים?

בניית וילות ובתים פרטיים – בדרך כלל מדובר על בנייה מקיפה, החל מבניית השלד ועד מסירת המפתח ללקוחות, בשילוב של קבלני משנה
ובעלי מקצוע שכולם יחד עובדים תחת הקבלן המבצע.

קבלני תמ"א 38 – מדינת ישראל נותנת היתרי בנייה לגובה והרחבה של בניינים קיימים ישנים, ומסבסדת אותם באופן חלקי. קבלני בניין פרטיים עובדים בשיתוף פעולה אל מול העירייה בהסדר מסובסד, כשהמטרה היא לחזק מבנים ישנים מפני רעידת אדמה, שיפור נראות העיר, שיפור התנאים הקיימים של הדיירים דוגמת הוספת מעליות, הרחבת דירות מגורים קיימות, תוספת מרפסות ותוספת של קומות נוספות.

פרויקט פינוי ובינוי – פרויקט הכולל הריסה מוחלטת של בניין או שורת בניינים קיימים, ובמקומם בנייה של בניין חדש. פרויקט מסוג זה מאוד שכיח בשנים האחרונות, ומי שמבצע אותו הוא קבלן בניין. חשוב לציין כי לא כל אחד יכול לעשות זאת וצריך את ההיתרים והידע הדרוש לביצוע פרויקט מסוג זה.

מתי חייבים לעבוד עם קבלן רשום?

עבודות בניה כמו תוספת בניה על הגג, הוספת חדר, הוספת מרפסת או בנייה מאפס של מבנה כלשהו מחייבת עבודה עם קבלן רשום. יתרה מכך, קבלן שאינו רשום המבצע עבודה מסוג זה, למעשה מבצע עבירה פלילית.

לכן, אם יש בבעלותכם שטח ואתם מעוניינים לבנות עליו בניין, אתם צריכים לפנות לקבלני בניין רשומים ולבחור את האחד מתוכם שייתן לכם את המענה המקצועי לבניית מבנה חזק העומד בתקנים הנדרשים, כמו גם יבצע את הפרוייקט במסגרת העיצוב, האיכות, לוח הזמנים והתקציב שהוגדרו לו וסוכמו איתו מראש. וכמובן, לוודא שהוא אכן רשום בפנקס הקבלנים.

הכנסו לבלוג שלנו למאמרים מקצועיים נוספים.

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: