08-687-0609

תכנון קליניקה – כל הצעדים אל קליניקת החלומות שלכם

תכנון קליניקה

שיקולים של תכנון קליניקה:

מזל טוב! אחרי כמה וכמה שנים במקצוע, החלטתם לפרוש כנפיים ולהקים קליניקה משלכם, או שאולי כבר יש לכם קליניקה, ואתם רוצים עכשיו להגדיל אותה או לעבור למקום חדש ומרכזי יותר. מהניסיון שלנו ומשיחות עם בעלי קליניקות פרטיות אנחנו יודעים שבוודאי יש לכם המון התלבטויות וחששות לקראת המהלך, לכן ריכזנו את הטיפים הטובים ביותר, שיעזרו לכם להקים את קליניקת החלומות שלכם.

ניהול תקציב – מה קודם למה?

הצעד הראשון בדרך אל הקליניקה החדשה הוא הניהול הכספי. צריך לבדוק כמה כסף זמין יש לכם לבניית הקליניקה, ומהי עלות האחזקה הצפויה. מרגע שהבנתם מהו התקציב המקסימלי שלכם, עליכם לוודא שכל התוכנית האדריכלית וביצועה מתכנסים לתוכו.

תיכנון מיקום הקליניקה – על המקום והמזל

מיקום הקליניקה הוא ללא ספק גורם חשוב ביותר. צריך לחשוב על הגורמים שיאפשרו ללקוחות להגיע אליכם בקלות כמו חנייה או קרבה לתחבורה ציבורית. עדיף לבחור במקום שבו ישנם עסקים נוספים שמושכים לקוחות, אבל לא כזה שבו יש יותר מדי מתחרים בתחום העיסוק שלכם. נקודה נוספת שחשוב לציין היא החשיבה על העתיד: האם יש לכם שאיפות להרחיב את הקליניקה בעתיד? אם התשובה היא כן, אז רצוי לבדוק מראש שהמקום והתוכנית האדריכלית מאפשרים זאת.

עיצוב פנים לקליניקה החדשה- הכל בפרטים הקטנים

מעצב הפנים או האדריכל הוא זה שיתכנן את המראה של הקליניקה שלכם. בעזרתו תוכלו לבחור באילו חומרים להשתמש, מהו צבע הקירות שיתאים למקום, אילו רהיטים לרכוש, ועוד. רצוי לשכור מעצב פנים או אדריכל בעל ניסיון עשיר בעיצוב קליניקות, כזה שמבין מהם הצרכים המקצועיים שלכם ושל כלי הטיפול שלכם, שכן לא מדובר כאן במשרד רגיל.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון בעיצוב הקליניקה יהיה חיפוי הזכוכית. חיפוי זכוכית מהווה היום תחליף בעל מראה יוקרתי לאריחי קרמיקה והוא מתאים באופן מושלם למטבחים, חדרי שירותים ועוד. כאשר אנו לוקחים בחשבון את סגנון עיצוב הפנים עבור קליניקה שתרצה לשדר מראה קלאסי ויוקרתי, ובמקביל רוגע ושלווה – אין ספק שחיפוי הזכוכית תהיה השיטה בה נתמקד בעת תכנון העיצוב.

בחירת קבלן  – כל הטיפים של תכנון קליניקה

הדרך לקליניקה החדשה עוברת דרך קבלן גמר מנוסה ואמין. בחירת הקבלן היא ללא ספק אחת מההחלטות החשובות בתהליך- אתם למעשה מפקידים את כל נראות ועמידות הקליניקה בידיו, שכן הוא זה שמוציא את התוכנית האדריכלית או העיצובית אל הפועל. חשוב לבחור בקבלן בעל מוניטין וניסיון ספציפי בהקמת מרפאות וקליניקות, שיוכל לעמוד בלוח הזמנים ובתקציב שנקבעו מראש, כזה שמבין מהן הדרישות והצרכים של הקליניקה ושלכם. רק כך תוכלו להגיע לתוצאה שדמיינתם.

אם יש לכם שאלות בנוגע לפרויקט תכנון והקמת הקלינקה שלכם, אנחנו זמינים עבורכם כאן – צרו קשר

אין קיצורי דרך…

כאשר מדובר בבניית קליניקה, יש לקחת בחשבון שהתהליך עשוי להימשך זמן רב, אם לוקחים בחשבון גם את זמן התכנון שלה. לכן חשוב להתאזר בסבלנות ולא להתפתות לקיצורי דרך. בכל פעם שמציעים לכם עלויות שהן מתחת למחיר השוק עליכם לבדוק את ההצעה היטב ולוודא שלא מדובר במשהו שרק יגרום לכם יותר נזק והתעסקות בעתיד. תחשבו על תהליך הבנייה בתור השקעה לטווח הארוך: ככל שתקדיפו יותר כיום על איכות, כך סביר שתימנעו מתקלות ובעיות בהמשך.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – עבודות גמר: מאמר שאלות ותשובות

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: