08-687-0609

דירות מקבלן ברחובות – כל הפרטים

תמונת מנופים של דירות מקבלן ברחובות

רכישת דירה היא אחד הרגעים המרגשים והמרכזיים ביותר בחיינו. למעשה, ניתן לומר לעיתים כי רכישת הדירה היא יריית הפתיחה של "החיים האמיתיים". עם זאת, תהליך רכישת הדירה, במיוחד כאשר מדובר על דירה חדשה, הוא תהליך מפרך, ולכן מומלץ לעשות אותו עם חברה שמספקת את המפרט האיכותי ביותר, כמו חברת בר ביצוע, בין אם מדובר על דירות מקבלן ברחובות ובין אם מדובר על כל מקום אחר.

רכישת דירות מקבלן ברחובות – כל הפרטים

רכישת דירות מקבלן ברחובות או בכל עיר אחרת היא למעשה אחת הדרכים הנוחות ביותר לרכוש דירה. הקבלן למעשה אחראי על מימוש הפרויקט. כאשר אתם קונים דירות מקבלן, אתם למעשה קונים דירה עוד לפני הקמתה, או שאתם קונים דירה מוכנה, אך כזו שאף אחד מעולם לא גר בה לפני כן – תלוי באיזה שלב של הבניה רכשתם אותה. הקבלן מבצע את הדירה בהתאם לתכניות בניה, אך גם בהתאם לרצון הלקוח לביצוע שינויים בדירה שלו- במסגרת האפשרי. בכך, יש לכם את האפשרות לבנות את דירתכם העתידית בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם ובהתאם לאפשרי באותו פרויקט.

מהן היתרונות ברכישת דירות מקבלן ברחובות או בכל עיר אחרת?

כאשר מדובר על רכישת דירות מקבלן, ברחובות או בכל מקום אחר, ישנם מספר יתרונות אשר מתעדפים רכישה כזו על פני רכישות דירה אחרות, לרבות בנייה עצמאית:

  • נוחות ושקט נפשי – בניית דירה באופן עצמאי דורשת מאיתנו התרוצצויות רבות אחר אנשי המקצוע השונים, סיידים, חשמלאים, אנשי ריהוט ועוד. לעומת זאת, רכישת דירות מקבלן משאירה את העבודה הקשה לקבלן עצמו.
  • עבודה מקצועית – מאחר שמדובר בקבלן, איש מקצוע אשר חי את תחום הבנייה, בניית הדירה מתבצעת במקצועיות יתרה, מאשר בנייה באופן עצמאי.
  • ביטחון – רכישת דירה מקבלן, מבטיחה לכם ברוב המקרים אחריות על הדירה לתקופה ממושכת לאחר הכניסה לדירה. כך, אתם יכולים להיות בטוחים שבמקרה ומשהו משתבש יש לכם רשת ביטחון.

השלבים בתהליך רכישת דירות מקבלן:

רוב תהליך הרכישה עצמה של הדירה, גם כאשר מדובר על רכישת דירה מקבלן, מוטל עליכם ובצדק – רק אתם יודעים מה טוב לכם, ולמה אתם זקוקים. עם זאת, כאשר רוכשים דירה מקבלן, כפי שמציעה חברת "בר ביצוע" ללקוחותיה ברחובות, התהליך מורכב ממספר שלבים, שהעיקרים ביניהם לפניכם:

שלב ראשון – פגישת היכרות והכוונה

השלב הראשון בתהליך, הוא שלב ההיכרות בין הקבלן ללקוח. לאחר שבחרתם בפרויקט רצוי, עליכם להיפגש עם הקבלן, ויחדיו להבין במה מדובר, מה אתם מקבלים בסוף, מתי מקבלים, ובגדול- לשאול, להבין יותר ולהתייעץ בכל שאלה שיש לכם. שלב זה למעשה, נועד בעיקר עבור ההבנה של הקבלן מה הרצון שלכם בכל הנוגע לדירה, ונועד גם כדי שאתם תוכלו לקבל יותר מידע על פרויקט מסוים כדי להחליט האם הוא יכול להתאים לכם.

שלב שני – בחירת דירה

בשלב השני תוכלו לבחור בדירה אותה אתם רוצים לרכוש, מתוך מאגר הדירות הזמינות כרגע לקבלן באותו פרויקט. הבחירה נעשית לפי גודל הדירה ומספר החדרים שבה, כיווני האוויר שלה, תוספות כמו מחסן וחניות, גודל מרפסת ועוד.

שלב שלישי – הסכם וחוזה

השלב אשר מהווה את קו הסיום ברכישת הדירה מול הקבלן, הוא למעשה שלב החתימה על ההסכם ועל החוזים הדרושים. עבורכם, חשוב לשים לב כי אתם יודעים בבירור על מה אתם חותמים, ולוודא שכל מה שהוסכם מגיע לכם על פי החוזה. בדרך כלל שלב זה מגיע יחד עם החתימה על משכנתא בבנק, אך על כך לא נרחיב במאמר זה.

שלב רביעי – שינויי דיירים

בשלבים שונים של מהלך הבניה, רוכשי הדירות יתבקשו לציין האם הם מעוניינים בביצוע שינויים כאלו ואחרים בתוכנית הבניה של דירתם. לא כל שינוי אפשרי, שהרי אסור לקבלן להזיז קיר ממקום למקום אם הוא קיר תומך שמגיע עד ליסודות הבניין, אבל בהחלט ניתן לבקש שינויים במיקומי שקעי חשמל למשל, ברזים, קירות פנימיים ועוד. הכל תלוי בשלב בבנייה שבו נרכשה הדירה, שכן לא ניתן לשנות מיקום של קיר שכבר נבנה.

שלב אחרון – מסירה ותקופת אחריות

לאחר סיום הבניה ועם קבלת ׳טופס 4׳, המאפשר לקבלן להתחיל לאכלס את הדירות, הוא יחל במסירתן לכל הרוכשים. המסירה תתבצע בנוכחות בעלי הדירה ונציג מטעם הקבלן, ובמהלכה הם עוברים יחד בכל חלקי ודרי הבית, כדי לראות האם יש משהו שדורש תיקון. בסוף המסירה, הדיירים חותמים על כך שקיבלו את הדירה במצב מסוים, כך שאם במהלך המעבר אליה יגרמו נזקים על ידי הדיירים או מי מטעמם, יהיה ברור שזה לא באחריות הקבלן.

עם זאת, לכל דירה חדשה מקבלן יש תקופת אחריות, בדרך כלל של שנה. במהלך תקופה זו הקבלן מחוייב לתקן תקלות תשתית, במידה ומתגלות.

למידע נוסף, ממליצים לכם להיכנס אל המאמר שלנו – קבלן בניין – מיהו ואיך תדעו לבחור אותו?

בהצלחה!

מאמרים
נוספים

שמחים להכיר

מלאו פרטים כדי שנוכל לחזור אליכם מהר: