בר ביצוע הנדסה ובניה - טיפים לבחירת קבלן גמר
4 טיפים לבחירת קבלן גמר למשרד חדש

4 טיפים לבחירת קבלן גמר למשרד חדש

לפני שניתן כמה דגשים לבחירת קבלן גמר, נזכיר שענף הבניה הוא תחום מאוד רחב, שמורכב מהמון תתי תחומים והתמחויות. כל תחום כזה הוא עולם ומלואו, ובמציאות של היום עולה הצורך של התמחות קבלן בתחום מסוים.

 על אותו משקל, לא כל קבלן שעושה גמר לבתי קרקע פרטיים למשל יודע לעשות גמר למשרדים. הסיבות הן בדרך כלל הכנסת מערכות שונות, משכי זמן עבודה אחרים, שיטות יישום וביצוע אחרות וכד'.

 קיים היום רף כניסה נמוך לתחום הקמת המשרדים וזאת מפני שרמת ההשקעה הכספית שעל הקבלן לבצע על מנת להתחיל לעבוד היא קטנה מאוד. בפועל, זה אומר שכל קבלן שרוצה וחושב שהוא מסוגל, יכול להתחיל לפעול כקבלן גמר למשרדים, מבלי שבאמת יש לו את היכולת, ההבנה והידע. המשמעות היא שיש הרבה מאוד "קבלני גמר למשרדים" בשוק, ומכאן החשיבות הגדולה בבחירה נכונה ונבונה של קבלן גמר מתאים.

 אם כך, למה כדאי לשים לב כאשר באים לבחור קבלן עבודות גמר להקמת משרד חדש?

 ניסיון עבר והמלצות: חשוב מאוד לבדוק את ניסיון העבר של הקבלן בתחום הקמת משרדים חדשים ולקבל המלצות מלקוחות קודמים שלו. כדאי לשאול – גם את קבלן הגמר ובעיקר את לקוחות העבר שלו – האם הוא עומד בלוחות הזמנים? האם הוא בונה גאנט מסודר לפרויקט? האם הוא עומד בתקציב שהוגדר ואושר מראש על ידיד הלקוח? איך התנהלה העבודה השוטפת מול מנהל העבודה מטעם הקבלן ואיזו תחושה הוא השרה באופן כללי? שאלות אלו חשובות מאוד, שכן עמידה בהן בעצם מספקת ראש שקט ללקוח, הבונה משרד חדש.

  1. אין כמו מראה עיניים: מומלץ מאוד ללכת ולראות עבודות קודמות של קבלן הגמר, ואפשר אפילו לעשות זאת יחד עם האדריכל שתכנן את הפרויקט וידע להעריך בעין מקצועית ומנוסה יותר את טיב ואיכות התוצאה אליה הביא הקבלן בעבר את אותו משרד חדש שאתם כרגע מסיירים בו. צריך לזכור שלפעמים ניתן לראות בשטח פרויקטים ברמת גימור נמוכה יותר וזה מספיק טוב, ואפילו מצוין, עבור בעלי המשרד, שהעדיף ללכת על תקציב נמוך יותר לפרויקט הקמת המשרד שלו. אין כאן נכון או לא נכון, זה הכל עניין של צרכים והעדפות אישיות. 
  2. ביטוח ואחריות: אלו שני דברים נפרדים קצת, אך חשובים באותה מידה. 
    1. ביטוח: אנחנו ממליצים מאוד לוודא עם קבלן הגמר שבחרתם, שהביטוח שלו כולל את כל מה שמתרחש בזמן הקמת המשרד ובתחומי השטח שלו. זה כולל את אנשי הצוות של הקבלן כמובן, אבל חשוב לוודא שזה כולל גם ביטוח על כל מה שמתרחש בתוך המבנה ועל כל האנשים והמבקרים שעשויים לשהות בו מפעם לפעם. או במילים אחרות- לוודא שיש גם ביטוח צד ג'. 
    2. אחריות: האם הקבלן שבחרתם מעניק לכם אחריות על העבודות לאחר סיומן? אם לא- ההמלצה שלנו היא להתרחק מהר. יותר סביר להניח שכן תקבלו אחריות, אבל חשוב לוודא ולתעד על הכתב מה היא כוללת ומה משך הזמן שהיא תקפה, וזאת על מנת למנוע מצבי אי נעימויות או חילוקי דעות בנושא לאחר סיום פרויקט הקמת המשרד. 
  3. הצעת מחיר: גם עם הצעת המחיר אנחנו תמיד נמליץ לבדוק את הדברים ולהשוות בין 3 קבלנים לפחות. כאן כדאי לוודא שאתם מקבלים מהאדריכל או המעצב כתב כמויות מפורט, שיעזור לכם להשוות בצורה נבונה ומדויקת יותר בין הצעות המחיר של קבלני הגמר השונים. במידה ואין כתב כמויות, הקבלן יתבסס על התוכניות שתכנן האדריכל או המעצב ולכן כדאי שאלו יהיו כמה שיותר מפורטות, גם לרמות הכי קטנות וכביכול 'ברורות מאליו', ואפילו בדברים שצריכים לעמוד בתקן סטנדרטי מסוים- כדאי שיהיו רשומים על גבי התוכניות כדי שלא יהיה שום מקום לטעויות אחר כך. 

כאמור, הצעות המחיר יכולות להשתנות מקבלן גמר אחד לשני, אבל כדאי מאוד לברר בדיוק מה הן כוללות ועל מה הן מסתמכות. ככלל אצבע שיכול לעזור לכם לדעת שההצעות שקיבלתם עומדות בטווח סביר, השוני בין הצעות המחיר השונות צריך להיות סביב ה-5%. אם יש הצעת מחיר יקרה או נמוכה מזה בהרבה, זה צריך להדליק נורה אדומה.

אז אלו היו 4 טיפים לבחירת קבלן גמר למשרד חדש.

עבודות הגמר בבניה הן חלק מאוד מהותי בכל פרויקט בניית המשרד החדש שלכם, שהרי זה מה שבסוף מייצר בפועל את התוכנית ששרטט האדריכל או המעצב, וזה מה שיקבע בסוף את איכות המקום שבו אתם והעובדים שלכם תשהו שנים רבות קדימה.

במידה ואתם רוצים ייעוץ או הצעת מחיר לגבי הקמת המשרד שלכם מקבלן גמר שעומד בכל הקריטריונים שפירטנו כאן למעלה, צרו איתנו קשר כאן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט

מתכננים משרד חדש וחשוב לכם שקיפות, הגינות, ושקט נפשי?

מעוניינים ברכישת דירת מגורים חדשה ורוצים להיות בטוחים בתהליך?

השאירו לנו פרטים עכשיו ותחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש: